Natomiast w nagraniu umieszczonym pod artykułem Adwokat Mariusz Stelmaszczyk wyjaśnia jakie znaczenie ma uwzględnienie przez Sąd niepewności pomiaru alkomatu w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości przy najwyższym wyniku 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Z nagrania dowiecie się, iż każdy analizator wydechu mierzy stężenie alkoholu w organizmie kierującego z dopuszczalnym przez producenta marginesem niepewności. Niepewność pomiaru wynosi zazwyczaj 0,01 oraz 0,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dlatego też przy najwyższym wyniku 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu wzięcie przez Sąd pod uwagę niepewności pomiaru alkomatu powinno skutkować uznaniem oskarżonego za winnego wykroczenia prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w., a nie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k.
Zapraszamy do obejrzenia nagrania, w którym Adwokat Mariusz Stelmaszczyk wyjaśnia szczegółowo jakie znaczenie ma wzięcie pod uwagę przez Sąd niepewności pomiaru alkomatu przy najwyższym wyniku 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.