Zmiany na blogu

Rate this post

Po wysłuchaniu opinii bardziej doświadczonych Adwokatów postanowiłem dokonać na blogu jazdapopijanemu.pl zmian, by treść zawartych w nim artykułów oraz komentarzy była w pełni zgodna z zasadami etyki wykonywania zawodu Adwokata.

Przy tej okazji chciałbym jeszcze raz wyraźnie podkreślić, ze nigdy nie było moim zamiarem doradzanie czytelnikom jak „przechytrzyć” Sędziego czy  tez namawianie ich do odegrania przed Sądem teatru, by wzbudzić współczucie Sędziego. Samemu piastując w przeszłości urząd Sędziego jestem najbardziej zainteresowany w zachowaniu szacunku społeczeństwa do Sędziów i ich wyroków.

Podstawowym celem, jaki mi przyświecał przy tworzeniu tego bloga było przedstawienie czytelnikom w jak najprostszy, czytelny, a przez to zrozumiały dla nich sposób zawiłości polskiej procedury karnej, a  także okoliczności, jakie Sąd bierze pod uwagę przy orzekaniu o karze za przestępstwo prowadzenia samochodu lub roweru pod wpływem alkoholu. Podczas pisania artykułów oraz udzielania odpowiedzi na zadane przez czytelników pytania ten właśnie cel traktowałem za priorytet: czytelny, przystępny, prosty w odbiorze przekaz informacji. 

Przyznaje, że skupiając całą swoją uwagę na prostej i zrozumiałej dla czytelnika treści bloga nie dostrzegłem płynących z tej formuły zagrożeń. Wypowiedzi kolegów i koleżanek dysponujących większym od mojego doświadczeniem w zawodzie Adwokata uświadomiły mi, że artykuły i komentarze mojego autorstwa mogą zostać odebrane za propagowanie i pochwałę cwaniactwa procesowego, odgrywania w Sądzie teatralnych gestów. Koncentrując się na maksymalnie przystępnej formule bloga nie zadbałem dostatecznie, by jego treść nie została błędnie odczytana. Zrozumiałem, że to zagrożenie jest tym większe, że  czytelnicy bloga – osoby zatrzymane ma popełnieniu przestępstwa – nie dysponują ani wiedzą, ani doświadczeniem zawodowym w sprawach karnych. Moi koledzy i koleżanki Adwokaci zdają sobie sprawę z tego, ze tani emocjonalizm, odgrywanie fałszywego teatru na sali sądowej jest nie tylko nieetyczne, ale także niemądre, gdyż Sędziowie orzekający na co dzień w sprawach karnych łatwo taką grę by przejrzeli. Z tego co jest jasne dla Adwokatów nie muszą  sobie zdawać jednak sprawy czytelnicy bloga. Mogli zatem błędnie odebrać moje wypowiedzi zamieszczone na blogu.

Po zapoznaniu się z opiniami Adwokatów uświadomiłem sobie opisane wyżej zagrożenia, jakie stworzyłem skupiając się tak bardzo na prostej i czytelnej formule poradnika. W pełni szanując opinie doświadczonych Adwokatów  postanowiłem dokonać na blogu zmian, by te zagrożenia i niezręczności z mojej strony wyeliminować. Moim celem jest przybliżanie czytelnikom w przystępny i zrozumiały dla nich sposób wiedzy z zakresu prawa karnego z pełnym poszanowaniem zasad etyki wykonywania zawodu Adwokata.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Flaker
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • RSS
 • StumbleUpon
 • Twitter
 • Wykop
 • Drukuj
 • Poleć
 • LinkedIn
Ten wpis został opublikowany w kategorii artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Zmiany na blogu

 1. Stefan pisze:

  Witam. Czytam tego bloga od dłuższego czasu i nigdzie nie znalazłem opisu, jak obchodzić procedury. Za to właśnie w prosty sposób zostało wyjaśnione, co za co grozi i jak działają Sądy. Kawał dobrej literatury dla ludzi nie znających prawa, w większości wypadków łapanych „w dniu następnym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *